Novinky
13.05.2015
NEPODCEŇUJTE PRAVIDELNÝ PREVENTIVNÍ SERVIS
Vážení zákazníci, milovníci kávy, stejně jako automobil nestačí jen umývat a vysávat, ale občas je potřeba vyměnit brzdové destičky a nebo olej, i ... číst celé
13.03.2020
JAK VYBRAT FILTRAČNÍ KONVICI NA VODU
        Jak vybrat filtrační konvici Nechcete utrácet za balenou vodu a současně rádi prospějete přírodě i svým domácím spotřebičům? Život bez v... číst celé
24.05.2013
ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVIS KÁVOVARŮ
Otevřeli jsme pro Vás první specializovaný servis kávovarů na Vysočině. Zajišťujeme pozáruční opravy značek Siemens, Bosch, Saeco a Jura. Jsme auto... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

 

 

 
 

 

 

U NÁS V PRODEJNĚ

MŮŽETE PLATIT I PLATEBNÍ KARTOU


  1. Úvod
  2. Novinky
  3. JAK VYBRAT FILTRAČNÍ KONVICI NA VODU
JAK VYBRAT FILTRAČNÍ KONVICI NA VODU
13.03.2020

        Jak vybrat filtrační konvici

Nechcete utrácet za balenou vodu a současně rádi prospějete přírodě i svým domácím spotřebičům?

Život bez vody si nelze ani představit. Je nejrozšířenějším nápojem na světě a navzdory okřídlenému úsloví z ní velmi často vaříme. Plníme jí nejen rychlovarné konvice, ale i kávovarynebo třeba žehličky a celou řadu dalších spotřebičů.  A co víc – stále častěji se „kohoutková“ voda ať čistá nebo ochucená stává oblíbeným domácím nápojem. Nechce se vám už nosit s sebou těžké balíky PET lahví a trochu vás tíží svědomí, co s nimi bude, až je vyhodíte? Přece jen tak docela nevěříte vodě, která vám teče přímo z vodovodu nebo vám ne zcela vyhovuje její chuť či barva? Vězte, že pitná voda obsahuje přibližně sedm stovek rozpoznatelných netoxických i toxických látek, z nichž je zřejmě nejznámější chlor se svým typickým odérem a nepříjemnou pachutí. O filtračních systémech jste patrně slyšeli. Jak ovšem vybrat ten pravý, který vám skutečně zaručí nejen zdravotní nezávadnost, lepší chuť, ale třeba i jemnější pěnu vašeho espressa?

Čeho se zbavit?

O chlóru už byla řeč a je dlužno dodat, že poradit si s ním dokáže většina na trhu dostupných filtračních systémů. Trochu složitější je to ovšem s těžkými kovy jako např. mědí, olovemnebo hliníkem, které způsobují tvrdost vody a tím i riziko tvorby vodního kamene.  Dobrý filtr dokáže také snížit pH.  Ve vodě z kohoutku se pH pohybuje od 6,5 do 8,5 v závislosti na vodárně. Filtrační konvice pH snižuje zhruba na 4,5. Přesvědčte se, zda to všechno systém, který vybíráte, umí. Voda bez nežádoucích látek lépe chutná sama o sobě, ale zvýrazní také chuť i aroma kávy, čaje a dalších připravovaných nápojů.

Minerály jsou důležité

Ne všech látek se ovšem chcete zbavit. Třeba přírodní minerály jako vápník či hořčík jsou lidskému tělu prospěšné a ve vodě tedy žádoucí. Ne každý filtr si s vodou dokáže poradit tak, aby v ní tyto prospěšné látky zachoval. Zkoumejte tedy, zda je vybíraný filtrační systém to dokáže. Díky vyvážené směsi pryskyřice a aktivního uhlí to zvládne například německá Brita. Právě aktivní uhlí je velmi důležitou součástí filtrů a levné systémy je velmi často neobsahují.

Jak to funguje?

Vylepšené filtrační patrony Brita Maxtra+ . Jedna vystačí na měsíc provozu nebo na úpravu až 100 litrů vody. U nového modelu BRITA Style za vás bude životnost hlídat LED indikátor stavu filtrační patrony Smart Light. Filtrační technologie Brita Maxtra+ je ryze přírodní a představuje nejpokročilejší technologii pro filtrování vody. V porovnání s předchozí generací je inovovaný filtr Maxtra+ o 25% účinnější při odstraňování chlóru při zachování stejně vysoké úrovně redukce vodního kamene a těžkých kovů (olovo, měď).

Jak filtr funguje? Nefiltrovaná voda vtéká přes vstupné otvor dovnitř filtru. Jemné síto zde zachytí hrubé částice. Následně přijde voda do styku s filtrační směsí, která obsahuje primárně dvě složky. Pryskyřice zredukuje uhličitanovou tvrdost vody (vodní kámen) a absorbuje těžké kovy (olovo, měď). Aktivní uhlí zase redukuje látky negativně ovlivňující chuť – chlór a pesticidy.

Nezapomeňte na objem a rozměry

Netřeba snad říkat, že rozhodující bude množství, které spotřebujete. Obecně řečeno se však vyplatí sáhnout po konvici s minimálním objemem zhruba 1,5 l. Bez významu však není ani tvar konvice – přemýšlejte, zda ji nebudete uchovávat v chladničce, pak by se vám měla vejít třeba do poličky ve dvířkách. Pro velkou rodinu a pro ty, kdo filtrovanou vodu chtějí používat i na vaření se hodí nádoby s větším objemem, které německé Brita rovněž dodává. Máte na výběr obsah od 1 do 3,5 l.

Podstatný je i transport

Chcete si vzít přefiltrovanou vodu s sebou na cestu nebo ji dát dětem do školy? Přemýšlíte co dělat, abyste nepřišli o její kvalitu? Řešením jsou přenosné filtrační lahve Fill & Go. Obsahují účinný MicroDisc filtr, díky kterému můžete mít čistou, filtrovanou vodu, ať jste kdekoli. Ve městě, v kanceláři, na výletě v přírodě.

Lehká a velmi odolná BRITA Fill & Go Active se skvěle hodí na sport a díky nerozbitnému materiálu ji můžete bez starostí svěřit i svým dětem. Stylovou BRITA Fill & Go Vital zase díky výrazným barvám snadno sladíte se svým outfitem. Protože, kdo říká, že vodu nemůžeme nosit v krásných designových lahvích, které jsou navíc skvěle funkční.

Podporujeme:

HC DUKLA Jihlava

2008-2020 Cavego servis s. r. o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz